; , , ,

trwałe tarasy z drewna 

Oferujemy wysokiej jakości prawdziwe drewno, bez kompozytu, bez tworzyw sztucznych. Drewno Kebony jest organiczne. Technologia jedynie uszlachetnia drewno poprzez stałe wzmocnienie struktury komórkowej drewna. Drewno jest czyste i charakterystyczne. Drewno strugane jest gładkie i jedwabiste, natomiast drewno niestrugane jest rustykalne. Wyroby mają ciemnobrązowy kolor, który z czasem zmienia się w srebrnoszarą patynę. Tempo szarzenia zależy m. in od ekspozycji. Intensywna ekspozycja na światło słoneczne i opady przyspiesza proces siwienia. Ta zmiana wyglądu nie ma wpływu na odporność na właściwości produktu.
Opracowana w Norwegii technologia Kebony jest opatentowanym, przyjaznym dla środowiska procesem, który poprawia właściwości drzew iglastych za pomocą płynu na bazie bio. W rezultacie struktura komórki drewna jest trwale zmodyfikowana i ma klasę produktu premium. Chemikalia są polimeryzowane do stabilnego ciała stałego wewnątrz włókien drewna dając stabilny, twardy i trwały materiał. Deski mogą być przecinane za pomocą ręcznych lub mechanicznych narzędzi. Drewno Kebony może być szlifowane, szczotkowane, strugane i profilowane bez ujemnego wpływu na jego trwałość.

Drewno Kebony nie wymaga zabiegów konserwacyjnych poza bieżącym czyszczeniem powierzchni, co ma znaczenie dla użytkowników tarasów. Wszystkie produkty Kebony są bardzo odporne na próchnicę, grzyby, owady i inne mikroorganizmy niszczące drewno. Właśnie dlatego jesteśmu w stanie zaoferować gwarancję na gnicie przez okres 30 lat. Materiał nie jest toksyczny dla środowiska. Właśnie dlatego stosowane jest w wielu przedszkolach gdzie dzieci mają bezpośredni kontakt z drewnem. Drewno nie pęka, nie zawiera toksyn, ani chemikaliów, a latem nie nagrzewa się zbytnio.

Trwałe tarasy z drewna Kebony

Kebony_Terraces_EN.pdf
W czym możemy pomóc?